Rusiya – Türkiyə və Fransa – Portuqaliya matçlarında qalib müəyyənləşmədibackend

Rusiya – Türkiyə və Fransa – Portuqaliya matçlarında qalib müəyyənləşmədi

EFA Millətlər Liqasında III tura yekun vurulub. “Report”un məlumatına görə, ikinci oyun günündə A, B, və C Liqalarında 20 qarşılaşma keçirilib.

Günün daha böyük maraqla gözlənilən qarşılaşmalarında qalib müəyyənləşməyib. Türkiyə yığması səfərdə Rusiya ilə matçdan 1:1 hesablı heç-heçə ilə ayrılıb. Polşa – İtaliya və Fransa – Portuqaliya görüşlərində isə qapılara qol vurulmayıb.

11 oktyabr
UEFA Millətlər Liqası

III tur

A Liqası

1-ci qrup

20:00. Bosniya və Herseqovina – Niderland – 0:0

22:45. Polşa – İtaliya – 0:0

Xal durumu: İtaliya – 5, Niderland – 4, Polşa – 4, Bosniya və Herseqovina – 2

2-ci qrup

20:00. İngiltərə – Belçika – 2:1

Qollar: Markus Reşford, 39 (pen.). Meyson Maunt, 65 – Romelu Lukaku, 16 (pen.)

22:45. İslandiya – Danimarka – 0:3

Qollar: Runar Mar Siquryonsson, 45 (öz qapısına). Kristian Eriksen, 46. Robert Skov, 61

Xal durumu: İngiltərə – 7, Belçika – 6, Danimarka – 4, İslandiya – 0

3-cü qrup

20:00. Xorvatiya – İsveç – 2:1

Qollar: Nikola Vlaşiç, 32. Andrey Kramariç, 84 – Markus Berq, 66

22:45. Fransa – Portuqaliya – 0:0

Xal durumu: Portuqaliya – 7, Fransa – 7, Xorvatiya – 3, İsveç – 0

B Liqası

1-ci qrup

20:00. Norveç – Rumıniya – 4:0

Qollar:Erlinq Holand, 13; 64; 74. Aleksander Sörlot, 39

22:45. Şimali İrlandiya – Avstriya – 0:1

Qol: Mixael Qreqoriç, 42

Xal durumu: Avstriya – 6, Norveç – 6, Rumıniya – 4, Şimali İrlandiya – 1

2-ci qrup

22:45. İsrail – Çexiya – 1:2

Qollar: Eran Zahavi, 56 – Yoel Abu-Hanna, 14 (öz qapısına). Matey Vıdra, 48

22:45. Şotlandiya – Slovakiya – 1:0

Qol: Lindon Dayks, 54

Xal durumu: Şotlandiya – 7, Çexiya – 6, İsrail – 2, Slovakiya – 1

3-cü qrup

22:45. Rusiya – Türkiyə – 1:1

Qollar: Anton Mirançuk, 28 – Kenan Karaman, 62

22:45. Serbiya – Macarıstan – 0:1

Qol: Norbert Kyonives, 20

Xal durumu: Rusiya – 7, Macarıstan – 6, Türkiyə – 2, Serbiya – 1

4-cü qrup

17:00. İrlandiya – Uels – 0:0

20:00. Finlandiya – Bolqarıstan – 2:0

Qollar: Robert Teylor, 52. Fredrik Yensen, 67

Xal durumu: Uels – 7, Finlandiya – 6, İrlandiya – 2, Bolqarıstan – 1

C Liqası

2-ci qrup

20:00. Ermənistan – Gürcüstan – 2:2

Qollar: Xoren Bayramyan, 6. Henrix Mxitaryan, 89 (pen.) – Nika Kaçarava, 46. Tornike Okriaşvili, 74

20:00. Estoniya – Şimali Makedoniya – 3:3

Qollar: Rauno Sappinen, 33; 61. Frank Liyvak, 76 (pen.) – Myarten Kuusk, 3 (öz qapısına). Qoran Pandev, 80. Coko Zaykov, 88

Xal durumu: Şimali Makedoniya – 5, Gürcüstan – 5, Ermənistan – 4, Estoniya – 1

3-cü qrup

22:45. Yunanıstan – Moldova – 2:0

Qollar: Tasos Bakasetas, 45+3. Petros Mantalos, 50

22:45. Kosovo – Sloveniya – 0:1

Qol: Haris Vuçkiç, 22

Xal durumu: Yunanıstan – 7, Sloveniya – 7, Kosovo – 1, Moldova – 1

4-cü qrup

17:00. Qazaxıstan – Albaniya – 0:0

20:00. Litva – Belarus – 2:2

Qollar: Arvidas Novikovas, 7. Karolis Laukjyamis, 75 – Vitali Lisakoviç, 59 (pen.). Aleksandr Saçivko, 66

Xal durumu: Qazaxıstan – 4, Albaniya – 4, Belarus – 4, Litva – 4.

  • whatsapp
  • messenger
  • telegram
  • vkontakte
  • odnoklassniki