Konfrans Liqasında gecənin nəticələribackend

Konfrans Liqasında gecənin nəticələri

  • whatsapp
  • messenger
  • telegram
  • vkontakte
  • odnoklassniki

Futbol üzrə Avropa Konfrans Liqasında 2-ci təsnifat mərhələsinə yekun vurulub.

TİA.AZ xəbər verir ki, sonuncu oyun günündə 46 qarşılaşma baş tutub.

Azərbaycan təmsilçiləri – “Neftçi”, “Zirə” və “Qəbələ” də cavab matçlarına çıxıblar. Kiprdə baş tutan ilk oyunda Limassool “Aris”inə 2 cavabsız qolla uduzan “Neftçi” doğma meydanda 3:0 hesablı möhtəşəm qələbə qazanmaqla növbəti mərhələyə yüksəlib.

“Qəbələ” səfərdə böyük hesabla uduzduğu Macarıstan “Ferentsvaroş”una doğma meydanda 2:1 hesabıyla qalib gəlsə də, mərhələ keçə bilməyib. Elə “Zirə” də Təl-Əviv “Makkabi”si ilə İsraildə qolsuz heç-heçəyə nail olsa da, doğma meydandakı məğlubiyyətə görə mübarizəni dayandırmalı olub.

Türkiyə təmsilçilərindən “Başakşəhər”lə “Konyaspor” isə cavab görüşlərini qalib başa vurmaqla növbəti mərhələyə yüksəlib.

Avropa Konfrans Liqası
2-ci təsnifat mərhələsinin cavab oyunları

28 iyul

Astana (Qazaxıstan) – Rakuv (Polşa) 0:1
İlk oyun – 0:5

Qəbələ (Azərbaycan) – Fehervar (Macarıstan) 2:1
İlk oyun – 1:4

Kişvarda (Macarıstan) – Kayrat (Qazaxıstan) 1:0
İlk oyun – 1:0

Milsami (Moldova) – KuPS (Finlandiya) 1:4
İlk oyun – 2:2

Payde (Estoniya) – Ararat (Ermənistan) 0:0 (penaltilər 5:3)
İlk oyun – 0:0

Elfsborq (İsveç) – Molde (Norveç) 1:2
İlk oyun – 1:4

Makkabi (Netanya, İsrail) – Başakşəhər (Türkiyə) 0:1
İlk oyun – 1:1

APOEL (Kipr) – Botev (Bolqarıstan) 2:0
İlk oyun – 0:0

ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) – Makedoniya (Şimali Makedoniya) 4:0
İlk oyun – 0:0

Dinamo (Batumi, Gürcüstan) – Lex (Polşa) 1:1
İlk oyun – 0:5

Yurqarden (İsveç) – Riyeka (Xorvatiya) 2:0
İlk oyun – 2:1

Levadiya (Estoniya) – Hibernians (Malta) 1:1
İlk oyun – 2:3

Lilleström (Norveç) – SJK (Finlandiya) 5:2
İlk oyun – 1:0

Neftçi (Azərbaycan) – Aris (Limassol, Kipr) 3:0
İlk oyun – 0:2

Nyutaun (Uels) – Spartak (Trnava, Slovakiya) 1:2
İlk oyun – 1:4

Olimpiya (Lyublyana, Sloveniya) – Sepsi (Rumıniya) 2:0 (penaltilər 2:4)
İlk oyun – 1:3

Radniçki (Serbiya) – Qzira Yunayted (Malta) 3:3 (penaltilər 1:3)
İlk oyun – 2:2

Riqa (Latviya) – Rujomberok (Slovakiya) 2:1
İlk oyun – 3:0

Slaviya (Praqa, Çexiya) – Sent-Cozefs (Cəbəllütariq) 7:0
İlk oyun – 4:0

Viborq (Danimarka) – Suduva (Litva) 1:0
İlk oyun – 1:0

Vikinq (Norveç) – Sparta (Çexiya) 2:1
İlk oyun – 0:0

Styaua (Rumıniya) – Saburtalo (Gürcüstan) 4:2
İlk oyun – 0:1

Makkabi (Təl-Əviv, İsrail) – Zirə (Azərbaycan) 0:0
İlk oyun – 3:0

PAOK (Yunanıstan) – Levski (Bolqarıstan) 1:1
İlk oyun – 0:2

Universitatya (Krayova, Rumıniya) – Vlajniya (Albaniya) 3:0
İlk oyun – 1:1

Lexiya (Polşa) – Rapid (Avstriya) 1:2
İlk oyun – 0:0

Brondbü (Danimarka) – Poqon (Polşa) 4:0
İlk oyun – 1:1

Çukariçki (Serbiya) – Rasinq (Lüksemburq) 4:0
İlk oyun – 4:1

Dinamo (Minsk, Belarus) – Hapoel (Beer-Şeva, İsrail) 0:1
İlk oyun – 1:2

Drita (Kosovo) – Antverpen (Belçika) 0:2
İlk oyun – 0:0

Hamrun Spartans (Malta) – Velej (Bosniya və Herseqovina) 1:0
İlk oyun – 1:0

Konyaspor (Türkiyə) – BATE (Belarus) 2:0
İlk oyun – 3:0

Laçi (Albaniya) – Petrokub (Moldova) 1:4
İlk oyun – 0:0

Mura (Sloveniya) – Sent Patriks (İrlandiya) 0:0 (penaltilər 5:6)
İlk oyun – 1:1

Şkendiya (Şimali Makedoniya) – Valmiera (Latviya) 3:1
İlk oyun – 2:1

Slayqo Rovers (İrlanidya) – Motervel (Şotlandiya) 2:0
İlk oyun – 1:0

Vaduts (Lixtenşteyn) – Koper (Sloveniya) 1:1
İlk oyun – 1:0

Yanq Boyz (İsveçrə) – Liepaya (Latviya) 3:0
İlk oyun – 1:0

Buduçnost (Monteneqro) – Breydablik (İslandiya) 2:1
İlk oyun – 0:2

Osiyek (Xorvatiya) – Kızıljar (Qazaxıstan) 0:2
İlk oyun – 2:1

Tre Fyori (San Marino) – B-36 Torshavn (Farer adaları) 0:0
İlk oyun – 0:1

Tuzla Siti (Bosniya və Herseqovina) – Alkmaar (Niderland) 0:4
İlk oyun – 0:1

Kruseyders (Şimali İrlandiya) – Bazel (İsveçrə) 1:1
İlk oyun – 0:2

Dunayska Streda (Slovakiya) – Vikinqur (Farer adaları) 2:0
İlk oyun – 2:0

Puşkaş Akademiyası (Macarıstan) – Vitoriya (Portuqaliya) 0:0
İlk oyun – 0:3

Zrinski (Bosniya və Herseqovina) – Tirana (Albaniya) 3:2
İlk oyun – 1:0